Mycie paneli słonecznych Poznań

Panele fotowoltaiczne, eksploatowane podczas różnych warunków pogodowych, narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Zanieczyszczenia pojawiają się na ich powierzchni niezależnie od miejsca, w którym zostały zamontowane: na dachu domu czy na specjalnej konstrukcji na ziemi. To powoduje, że z czasem mycie paneli słonecznych staje się koniecznością. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto powierzyć mycie paneli fotowoltaicznych specjalistycznej firmie sprzątającej w Poznaniu.

Mycie paneli fotowoltaicznych – dlaczego jest zasadne?

Czyszczenie paneli słonecznych zawiera w sobie szereg czynności, wynikających ze specyfiki ich budowy. Warto regularnie przeprowadzać działania, minimalizujące działanie czynników atmosferycznych. Oto obszary, w których mogą się pojawiać zanieczyszczenia:

  • inwerter, czyli serce konstrukcji fotowoltaicznej, zamontowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, choć ulokowany w specjalnej skrzynce, z czasem zaczyna ulegać zabrudzeniom i wymagać czyszczenia. Dotyczy to w szczególności filtrów, które zapchane pyłem i piaskiem mogą powodować przegrzanie urządzenia;
  • pochyłe zamontowanie konstrukcji paneli zapobiega utrzymywaniu się opadów atmosferycznych na ich powierzchni. Jednak pojedyncze gałęzie, piasek i pył mogą utknąć w szczelinach ram między modułami, a szklana powierzchnia paneli może zostać częściowo zanieczyszczona sadzą z kominów, kurzem i pyłkami drzew.
mycie paneli fotowoltaicznych poznań

Czyszczenie paneli słonecznych – zaufaj profesjonalistom

Zanieczyszczenie nawet niewielkiej powierzchni tafli paneli fotowoltaicznych powoduje obniżenie produkcji energii elektrycznej nawet o 30%. Z tego względu należy często sprawdzać stan paneli, aby zapobiegać powstawaniu długotrwałych zabrudzeń. Stanowczo odradza się samodzielne mycie paneli słonecznych, zwłaszcza zamontowanych na dużych wysokościach, ze względu na niebezpieczeństwo nie tylko uszkodzenia zdrowia osoby czyszczącej, lecz także samych paneli. W ClickClean przeprowadzamy czyszczenie paneli słonecznych Poznaniu i okolicy, wykorzystując do tego dedykowane środki i narzędzia, a także odpowiednie zabezpieczenia dla naszych pracowników. W profesjonalny sposób przeprowadzamy czyszczenie zarówno w okresie wiosenno-letnim, kiedy przeszkodą w efektywnym funkcjonowaniu mogą być liście, kurz oraz piasek, jak i jesienno-zimowym, podczas opadów marznącego śniegu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu przeprowadzenia audytu, mającego na celu ocenę zapotrzebowania konkretnej konstrukcji fotowoltaicznej na czyszczenie.

Działamy na terenie Poznania i okolic

Rozwiązania na każdą potrzebę

Profesjonalne usługi porządkowe

Mycie okien

Czyszczenie elewacji

Czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie posadzek

Pranie dywanów

Mysie fasad szklanych

Czyszczenie graffiti

Utrzymanie czystości

Czyszczenie wykładzin

Z nami wszystko jest prostsze

Ułatwiamy życie naszym klientom, oferując usługi sprzątania na każdą potrzebę.
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji lub bezpłatnej wyceny.