Mycie paneli słonecznych Poznań

Temperatura naszej planety stale się zwiększa, a jest to spowodowane m.in. Intensywnym spalaniem paliw kopalnych w celu uzyskania z nich energii elektrycznej. Im więcej urządzeń pracuje, wykorzystując do działania prąd, tym więcej spala się odpowiednich materiałów. Jest to działanie, które wywiera negatywny wpływ na naturę i przyrodę, a także ludzkie zdrowie. Właśnie dlatego ludzkość opracowała skuteczne alternatywne źródła pozyskiwania prądu z tego, co zapewnia nam matka natura. Efektem takich prac są cieszące się bardzo dużą popularnością instalacje fotowoltaiczne, które umożliwiają uzyskanie energii elektrycznej ze słońca. Fotowoltaika jest tak przystępną metodą na “zielony prąd”, że można ją zainstalować niemal w każdym budynku i na każdej przestrzeni. Jednym z kluczowych elementów takiej instalacji są panele fotowoltaiczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, których zadaniem jest właśnie “wyciągnięcie” energii z promieni słonecznych i przekazanie jej dalej do falownika.

Mimo wielu zalet, panele fotowoltaiczne mają jedną cechę, która może mieć nawet negatywny wpływ na ich działanie. Ze względu na konstrukcję oraz materiały, które wykorzystane są do ich budowy, panele te bardzo łatwo się brudzą. Można próbować wyczyścić je na własną rękę, jednak zazwyczaj nie jest to dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która oferuje usługi z zakresu czyszczenia paneli słonecznych.

Mycie paneli słonecznych - kiedy warto się na nie zdecydować?

Panele fotowoltaiczne, eksploatowane podczas różnych warunków pogodowych, narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Zanieczyszczenia pojawiają się na ich powierzchni niezależnie od miejsca, w którym zostały zamontowane: na dachu domu czy na specjalnej konstrukcji na ziemi. To powoduje, że z czasem mycie paneli słonecznych staje się koniecznością. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto powierzyć mycie paneli fotowoltaicznych specjalistycznej firmie sprzątającej w Poznaniu. Nasze przedsiębiorstwo już od wielu lat oferuje profesjonalne usługi z zakresu czyszczenia paneli fotowoltaicznych na farmach i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu w celu ustalenia wszystkich szczegółów współpracy.

Mycie paneli fotowoltaicznych – dlaczego jest zasadne?

Czyszczenie paneli słonecznych zawiera w sobie szereg czynności, wynikających ze specyfiki ich budowy. Warto regularnie przeprowadzać działania, minimalizujące działanie czynników atmosferycznych. Oto obszary, w których mogą się pojawiać zanieczyszczenia:

  • inwerter, czyli serce konstrukcji fotowoltaicznej, zamontowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, choć ulokowany w specjalnej skrzynce, z czasem zaczyna ulegać zabrudzeniom i wymagać czyszczenia. Dotyczy to w szczególności filtrów, które zapchane pyłem i piaskiem mogą powodować przegrzanie urządzenia;
  • pochyłe zamontowanie konstrukcji paneli zapobiega utrzymywaniu się opadów atmosferycznych na ich powierzchni. Jednak pojedyncze gałęzie, piasek i pył mogą utknąć w szczelinach ram między modułami, a szklana powierzchnia paneli może zostać częściowo zanieczyszczona sadzą z kominów, kurzem i pyłkami drzew.

Do realizacji wszelkich usług z zakresu mycia paneli słonecznych wykorzystujemy profesjonalne narzędzia i środki czyszczące przeznaczone specjalnie do takich powierzchni. Dzięki temu każdy z naszych klientów może mieć absolutną pewność, że każdy element jego instalacji fotowoltaicznej zostanie oczyszczony, a cały proces będzie całkowicie bezpieczny, bez ryzyka uszkodzenia paneli czy innych części systemu.

mycie paneli fotowoltaicznych poznań

Czyszczenie paneli słonecznych – zaufaj profesjonalistom

Zanieczyszczenie nawet niewielkiej powierzchni tafli paneli fotowoltaicznych powoduje obniżenie produkcji energii elektrycznej nawet o 30%. Z tego względu należy często sprawdzać stan paneli, aby zapobiegać powstawaniu długotrwałych zabrudzeń. Stanowczo odradza się samodzielne mycie paneli słonecznych, zwłaszcza zamontowanych na dużych wysokościach, ze względu na niebezpieczeństwo nie tylko uszkodzenia zdrowia osoby czyszczącej, lecz także samych paneli. W ClickClean przeprowadzamy czyszczenie paneli słonecznych Poznaniu i okolicy, wykorzystując do tego dedykowane środki i narzędzia, a także odpowiednie zabezpieczenia dla naszych pracowników. W profesjonalny sposób przeprowadzamy czyszczenie zarówno w okresie wiosenno-letnim, kiedy przeszkodą w efektywnym funkcjonowaniu mogą być liście, kurz oraz piasek, jak i jesienno-zimowym, podczas opadów marznącego śniegu.

Jak wyraźnie widać, utrzymanie czystości paneli, jak i całej instalacji fotowoltaicznej jest niezwykle istotne dla zapewnienia jej poprawnego funkcjonowania i maksymalnej wydajności. Właśnie z tego względu, wybierając przedsiębiorstwo, które ma dla Ciebie zrealizować mycie fotowoltaiki, warto postawić na takie firmy, które cieszą się uznaniem i mają odpowiednią renomę, a do tego działają już od wielu lat. Taka właśnie jest nasza firma. Od samego początku naszego funkcjonowania dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom najwyższe standardy obsługi i rozmaite usługi, w tym czyszczenie fotowoltaiki przydomowej oraz czyszczenie farm fotowoltaicznych. Działamy wykorzystując nowoczesne technologie i wiedzę, dzięki temu jesteś w stanie bardzo dokładnie wyczyścić każdy panel solarny, niezależnie od stanu jego zabrudzenia.

Nasi pracownicy to prawdziwi profesjonaliści, posiadający ogromne doświadczenie i umiejętności, które każdego dnia wykorzystują do czyszczenia różnych miejsc i powierzchni - w tym również instalacji fotowoltaicznych. Możesz mieć pewność, że dołożą oni wszelkich starań, aby zrealizować cały proces, szybko, sprawnie i z maksymalną precyzją oraz dokładnością.

Profesjonalne czyszczenie fotowoltaiki - pozytywne opinie

Osoby, które zdecydowały się już na skorzystanie z usług naszej firmy są bardzo zadowolone z podjętej przez siebie decyzji. Bardzo często wystawiają nam pozytywne opinie, w których często wspominają m.in. o w pełni profesjonalnym podejściu do klienta, szybkiej realizacji usługi, a także atrakcyjnej cenie, po której ją oferujemy.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalnym myciem paneli fotowoltaicznych lub inną usługą, którą oferujemy, to znajdujesz się obecnie we właściwym miejscu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu przeprowadzenia audytu, mającego na celu ocenę zapotrzebowania konkretnej konstrukcji fotowoltaicznej na czyszczenie. W razie jakichkolwiek pytań - z chęcią udzielimy na nie wyczerpującej odpowiedzi.

Działamy na terenie Poznania i okolic

Z nami wszystko jest prostsze

Ułatwiamy życie naszym klientom, oferując usługi sprzątania na każdą potrzebę.
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji lub bezpłatnej wyceny.